Witamy w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych.
Efektywne zarządzanie samorządem dzięki ujednoliconemu systemowi rozliczania
24 lutego, 2025

24 lutego, 2025

Toruń stawia na innowacje w edukacji

Wszystkie z 75 radomskich placówek oświatowych zarządzanych przez Urząd Miasta (przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) funkcjonują w ramach jednej infrastruktury do komunikacji i nauki zdalnej. Toruń poszedł o krok dalej – od kwietnia br. we wszystkich placówkach korzystających z dziennika elektronicznego UONET+ firmy VULCAN wdrożono pakiet narzędzi Office 365.

Integracja ta łączy dziennik elektroniczny z narzędziami Microsoft, co ułatwia komunikację, organizowanie wideokonferencji oraz współdzielenie dokumentów. Toruń wypracował spójny plan, który pozytywnie wpływa na rozwój i dostępność edukacji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Koalicja na rzecz nowoczesnej edukacji

Od ponad dwóch lat w Toruniu rozwija się nowoczesny system zarządzania oświatą. Dzięki współpracy władz miasta, dyrektorów szkół oraz organizacji takich jak Toruńskie Centrum Usług Wspólnych i EXEA, miasto to odpowiednio przygotowuje się do wyzwań przyszłości w edukacji. Miejska platforma komunikacyjna obsługuje ponad 25 000 użytkowników, w tym dyrektorów, nauczycieli i organizacje wspierające rozwój nowych kompetencji. Toruńska platforma służy zarówno do codziennej komunikacji i nauki zdalnej, jak i do współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a szkołami.

Zbigniew Fiderewicz, zastępca Prezydenta Miasta Torunia, podkreśla, że platforma wspiera nadzór pedagogiczny oraz ułatwia codzienne raportowanie i analizy porównawcze.

Od marca firma VULCAN umożliwiła integrację e-dziennika UONET+ z Office 365, a Toruń szybko wdrożył te rozwiązania we wszystkich szkołach miasta, tworząc zintegrowaną platformę komunikacyjną. Dzięki temu nauczyciele i uczniowie mają dostęp do zautomatyzowanego środowiska pracy w Microsoft Teams, z rocznie odnawianymi grupami dla każdego przedmiotu. Module to wpływa na lepszą organizację pracy i komfort uczniów.

Maja Niewiadomska, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 26 w Toruniu, zaznacza, że dzięki temu nauczyciele mogą skuteczniej współpracować nad dokumentami uczniów i angażować się w komunikację z opiekunami. Ważnym celem jest także wyrównywanie szans uczniów z dysfunkcjami, co realizowane jest poprzez specjalistyczne materiały dydaktyczne tworzone w Office 365. Wykorzystanie alternatywnej komunikacji i pełna indywidualizacja nauczania zdalnego są fundamentem działań podejmowanych w Zespole Szkół Nr 26.

Link do pełnego artykułu


https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/edukacja-na-piatke-torun-i-radom-inwestuja-w-cyfrowa-edukacje,217621.html?mp=promo